Nie je škola ako letná škola!

Evka má 19 rokov, študuje chemické a potravinárske technológie a svoj voľný čas vypĺňa hlavne kreslením. O tom ako vyzerala jej summer school nám porozprávala sama. Z jej slov išla radosť a neskutočná spokojnosť.

Akého kurzu si sa zúčastnila?

Milujem kreslenie a keď ma kamarátka zavolala na letnú školu a našli sme kurz Illustration practice neváhala som ani minútu a hneď som sa prihlásila. Niekto si povie, že aký blázon sa cez leto prihlási do letnej školy, ale nie je škola ako škola. Kurz trval dva týždne a ja vôbec neľutujem, že som išla!

summer school split eva

Ako prebiehal tvoj deň počas letnej školy?

Ako som povedala, nie je škola ako škola. Doobeda si 5 hodín v škole a zvyšok dňa máš voľno. Na výber je množstvo rôznych kurzov a keď si vyberieš to, čo ťa baví, 5 hodín ti bude pripadať ešte aj málo. Na mojom kurze Ilustration practice s talianskym lektorom sme skoro stále len kreslili. Franco Huller sa nám každý deň naplno venoval. Chodil medzi nami a veľa s nami komunikoval, dával nám rady čo a ako by sme mohli vylepšiť, učil nás nové veci, nové „finty“. Mňa učil hlavne pracovať vo photoshope, keďže som nikdy pred tým s týmto programom nepracovala. Na konci každej práce sme sa všetci „spolužiaci“ spolu zhovárali o našich kresbách, rozoberali a komentovali ich. Počas kurzu sme pracovali na 3 obrazoch a tie sme na konci vystavili.

summer school split eva-9 summer school split eva-7 summer school split eva-3

Ako si trávila čas po škole?

V rámci summer school sme mali animátora, ktorý vždy vymyslel nejaký super program. Chodili sme na výlety v okolí Splitu, na rôzne miesta, vymýšľal športové aktivity, bol aj rafting aj vodné skútre, ale aj nič nerobenie a oddych na pláži. Bolo to úplne super. Nikto ťa do ničoho nenútil. Ak si chcel ísť s partiou, išiel si, ak sa ti nechcelo, mohol si si vymyslieť vlastný program. Každý večer sa konal beer pong alebo sme opekali. Približne do polnoci, aby sme boli ráno fresh do školy.

summer school split eva-2

Koho zaujímavého si spoznala?

Kurzu sa zúčastnilo veľmi veľa študentov z celej Európy. Spriatelila som sa s nimi a sme stále v kontakte. Viem, že si za nimi môžem kedykoľvek spraviť výlet. Rada spomínam na môjho lektora, ktorý mi venoval veľa času a aj keď zo začiatku moja angličtina nebola najlepšia, vždy našiel spôsob a trpezlivo mi všetko vysvetlil. Bol úžasný a vďačím mu za veľa.

Aký najväčší zážitok sa ti vybaví, keď sa povie Summer school v Splite?

Celé dva týždne boli úžasné, ale keď mám vybrať jeden najlepší deň, pre mňa to bol práve posledný. Ráno sme sa všetci stretli na našej vlastnej výstave. Neopísateľný pocit, keď vidíte, že vaše diela sú vyvesené na stene, ľudia sa pri nich zastavujú, fotia si ich a chvália ich. Po výstave nám odovzdali certifikáty a išli sme na boat party. Mali sme prenajatú celú loď len pre seba. Počúvali sme hudbu, rozprávali sa, skákali do vody, jednoducho sme si to užívali a zabávali sa. Z lode sme pokračovali v mestských baroch a skončili sme až v skorých ranných hodinách.

summer school split eva-6summer school split eva-5

Čo ti dala summer school? 

Summer school bola pre mňa plná zábavy, zážitkov a skvelých ľudí! Zlepšila som si angličtinu, naučila sa narábať s photoshopom a zlepšila som sa v kreslení. V neposlednom rade to dobre vyzerá aj v CV-čku. Ľudia neváhajte a prihláste sa na Summer school v Splite pri mori, nebudete ľutovať!

summer school split eva-8

Prihásiť sa na European Summer School v Prahe môžeš aj ty do 30. mája 2017.

CHCEM ÍSŤ NA LETNÚ ŠKOLU


Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím