HOLANDSKO

Chceš sa venovať štúdiu v okolí krásnej prírody, kde najvyšší bod má iba 329 metrov? Potom neváhaj, navštív krajinu tulipánov, bicyklov, veterných mlynov a kráčaj v šľapajách Rembrandta a Vincenta van Gogha!

studium v holandsku

O VŠ ŠTÚDIU V HOLANDSKU

 • atraktívna destinácia, s kvalitným systémom vzdelávania
 • zdravý životný štýl v krajine, po ktorej si fičíš na bicykli
 • holandské banky podporujú štúdium zahraničných študentov a ponúkajú im pôžičky, ktoré môžeš splatiť až po doštudovaní a sám si nastavíš, aké vysoké budú tvoje splátky
 • neštuduješ iba angličtinu, ale na výber máš aj nemčinu
 • na vycestovanie stačí pas alebo občiansky
 • nemusíš mať certifikáty z jazykovky, pred vycestovaním si preskúšame jazyk u nás v kancelárii
studium v holandsku

PODMIENKY PRIJATIA

 • vyštudovaná stredná škola s maturitou
 • vyplnená prihláška k štúdiu
 • motivačný list
 • komunikačná úroveň angličtiny (maturita z AJ známka 1, 2 max 3, alebo certifikát IELTS/ TOEFL)

V Holandsku platia iné kritéria ako na Slovensku, a preto študovať musíš od začiatku od bakalára, nemôžeš prejsť zo slovenskej školy na holandskú a pokračovať rovno v magisterskom štúdiu. Všetko pekne po poriadku.

CHCEM ŠTUDOVAŤ V HOLANDSKU

FONTYS UNIVERSITY

Má dve detašované pracoviská – v meste Eindhoven sa zameriava na mechaniku a techniku. V meste Venlo môžeš študovať manažment a ekonomiku. Bakalárske štúdium trvá 4 roky a magisterské sa študuje 1,5 – 2 roky.

pozri si školu

SAXION UNIVERSITY

Škola sa zameriava na odbory ako manažment, odevníctvo, textília, či fyzioterapia. Nachádza sa v meste Enschede, čo je 1,5 hodiny od hlavného mesta Amsterdam, najmultikulturálnejšieho mesta na svete.

pozri si školu

ZUYD UNIVERSITY

ZUYD je veľmi prestížna univerzita, niekoľkokrát ocenená ako jedna z najlepších univerzít aplikovaných vied v Holandsku. Pýši sa nádherným kampusom v historickom Maastrichte vzniknutým modernizáciou starého kláštora a pre program Hotel Management majú študenti k dispozícii dokonca vlastný hotel v meste, v ktorom študujú, bývajú a pracujú.

Špecialitou Zuyd je tiež veľmi žiadaný program European Studies, ktorý študentov vzdeláva v odboroch Communication, Culture, Law, Politics, Marketing a v cudzích jazykoch. Kde inde študovať Európske štúdia ako v samotnom mieste vzniku Európskej únie!

pozri si školu
studium v holandsku

ZAUJÍMAVOSTI O HOLANDSKU

Štúdium v Holandsku ponúka nielen kvalitné vzdelanie ale aj možnosť skvelo sa zabaviť a navštíviť najmultikultúrnejšie mesto na svete Amsterdam, ktoré je postavené na kanáloch a tak pripomína talianske Benátky, ktoré musíte určite zažiť.

Holandsko je naozaj svetovým centrom bicyklov. V celej krajine ich možno nájsť až 18 miliónov, čo je viac ako celkový počet obyvateľov. Priemerný Holanďan teda prejde na bicykli denne aj 2 a pol kilometra.

Po celom Holandsku môžete nájsť až 1000 múzeí a viac ako 300 zámkov. Môže za to neprimerane veľký výskyt rôznych umelcov a historických pamätihodností. Holandsko dalo svetu takých umelcov ako bol Rembrandt a Vincent van Gogh, ktorých maľby možno obdivovať v tých najznámejších múzeách.

Už máš vo výbere jasnejšie? Hor sa prebicyklovať a splaviť krajinu, ktorej štvrtina je pod úrovňou morskej hladiny a polovica leží vo výške menej ako 1 meter nad morom!

NÁKLADY SPOJENÉ SO ŠTÚDIOM v HOLANDSKU
 • REGISTRAČNÝ POPLATOK0zadarmo
 • výber školy – osobné konzultácie
  administrácia s prihláškou
  support počas štúdia
 • ŠKOLNÉ1 900ročne
 • holandské banky ponúkajú študentské pôžičky pre zahraničných študentov
  študent si samostatne hradí náklady spojené s pobytom v Holandsku, ktoré sú v porovnaní s Dánskom nižšie
  škola ti vie pomôcť s nájdením part-time jobu
 • INÉ POPLATKY15-150jednorazovo
 • 15 € – Oxford online placement test ( v Injoy Agency)
  cca 100 € – vybrané školy si účtujú administratívny poplatok spojený s príhlaškou na školu
KDE ?
studium v holandsku

Viac o možnostiach štúdia v medzinárodnom prostredí, ktoré ťa odlíši od slovenských študentov, ti radi poskytneme tlefonicky na +421 907 445 938 alebo osobne:

NAPÍŠ NÁM

Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím