Ako si užiť New York a neskrachovať #ubytko

My vieme, že robiť hocičo hladný nie je dobré. Preto bol prvý diel New York diaries venovaný jedlu. Keď už sme najedení, môžeme sa pozrieť na ďalšiu nemenej dôležitú vec ako prežiť a hlavne užiť si  NY, a to – ubytovanie.

new york ubytovanie injoy agency

Couchsurfing a Airbnb

Toto ste určite nečakali. Ostrieľaná dvojica. Couchsurfing & Aibnb. Pri couchsurfingu je dobré si nájsť konkrétne skupiny ako napríklad „New York City – NYC Rents and Sublets – CS Apartments / Roomates.” Toto je pre krátkodobejší stay. Každý deň môžete očakávať ponuky. Samozrejme netreba dlho váhať, pretože 8 miliónov obyvateľov a ďalších 5 miliónov turistov nám predsa len trošku znižujú šance. Pri Airbnb je to jednoduchšie a naozaj v porovnaní s hotelmi, nájdete apartmány, či samostatnú izbu od 10 -30 dolárov na noc.

new york ubytovanie injoy agency

 Craiglist

Viem, že ste možno prekvapení ale áno, stále existujú tzv. zlaté stránky. Americké internetové zlaté stránky. Craiglist, prehľadne ponúka prenájom apartmánov a bytov, serióznejšou cestou. Tú máte istotu na dlhodobý prenájom. Pri cenách sa najprv nadýchni a potom pozeraj ešte raz. Netreba zúfať, dá sa nájsť bytík aj za 1500 dolárov mesačne a ak ste dvaja.

new york ubytovanie injoy agency

House Sitting

Ak toto slovo nepoznáte. Už ho poznáte. Housesitting koncept funguje po celom svete. Zjednodušene povedané, ľudia hľadajú niekoho (teba), kto sa postará o ich dom, byt, zvieratko, rybku, kým oni cestujú, či sú krátkodobo alebo dlhodobo preč. Existujú free stránky ale aj platené. Tam sa oplatí zaplatiť si tých 20 dolárov ročný poplatok a môžete tak získať ZADARMO ubytovanie na naozaj krásnych miestach. Nie len v New Yorku.

new york ubytovanie injoy agency

F.R.I.E.N.D.S

Čo si budeme hovoriť. Samozrejme kamarát môjho kamaráta, býva so švagrinou jeho krstného, ktorý pracoval s jeho synom a akurát hľadajú niekoho na podnájom. Známosti sú naša najväčšia power v dnešnej dobe, či v cestovaní, businesse alebo kdekoľvek. Preto sa nebojte pýtať, pýtať, pýtať.

ny-ubytko-4

CRAZY TIP – Žltý taxík s výhľadom na Manhattan

Amerika je Amerika. Preto vás nemôže prekvapiť, že môžete na určitý čas bývať a spať v autentickom taxíku komika Jonathana Powleyho. A Yellow Cab parkuje neďaleko East River v Queense, a za 39 dolárov na noc môžete bývať v upravenej dodávke s výhľadom na panorámu Manhattanu. Má posteľ, nemá wifi. Avšak tú nájdete v NYC všade. Každú rezerváciu bude čakať žltá nádielka darčekov, banány, papuče, či žlté ruže. This is New York baby!

ny-ubytko-3

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto! Poď do toho s nami:

CHCEM ZAŽIŤ LETO V NY


Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím