Ako si užiť New York a neskrachovať #HiddenPlaces

New York. Ňu Jork. NY. Big Apple. Každému napadne niečo iné no predsa v mnohom spoločné. Top of The Rock a milión turistov so selfietyčkami či dlhé rady na loď na Staten Island. Wall Street a jej nádych businessu či typické pouličké hotdogy a život rýchlosti svetla. Avšak mi ti prezradíme pár miest, o ktorých vie len málokto. Tak sa odtrhni s nami od davu a poď si zaplávať proti prúdu.

ny hidden places injoy agency

Central Park secrets

Cez Central Park sa preženie milión ľudí a turistov každý rok. Každý vie kde sa nachádza, každý vie, že sa v ňom úžasne beháva a každý sa v ňom minimálne raz stratí. Ale veľakrát prechádzame okolo niečoho a ani netušíme, že to tam je a aký to má význam. Vedeli ste, že lavičky v Central Parku rozprávajú svoj vlastný príbeh?  Ak sa lepšie pozriete zozadu nájdete vyryté odkazy a mottá. Adopt Bench Program funguje už od roku 1986, na pomoc financovať a udržiavať Central Park. Aj ty môžeš mať svoje miesto na lavičke avšak minimálny dar/cena je  10 000 EUR. Ehm. Tip 2. – ak máte radi rozprávky skúste nájsť sochu Alice v Krajine Zázrakov – nachádza sa schovaná pri Conservatory water.

ny hidden places injoy agency

 Originálny kúsok of the Berlin Wall

Fanúšikovia histórie určite nepohrdnú originálnym kúskom z drsnej minulosti. Po páde Berlínskeho múru v roku 1989 boli jeho časti rozdelené a predané po celom svete. Ak prídete na vonkajšie námestie 520 Medison Avenue nájdete ho. To však nie je všetko. V New Yorku je dokopy 5 kúskov múru. So let’s play this game?

ny hidden places injoy agency

 Roosevelt Island Hospital

Málokto vie, že tento ostrov má za sebou vážnu históriu. Pre nohých je to nádherná zachovalá zrúcanina. No v skutočnosti to bol jeden z najobávanejších ostrovov v Amerike pretože sa naň v čase najväčšej epidémie “Smallpox” aka ovčích kiahní v 18.storočí, prevážali nakazení. Smallpox hospital  je tak jedným z miest okolo ktorého prejdete a otočíte sa. O čo lepšie je vedieť the true story behind?

ny hidden places injoy agency

Roosevelt Island Lanovka

Všetky známe mosty ako Brooklyn Bridge, Manhattan či George Washington Bridge sú na prvých miestach ľudí, ktorí prídu do NY. Avšak je jedno nenápadné miesto, úzky ostrov Roosevelt Island. Naň sa dostanete špeciálnou Roosevelt Aerial Lanovkou, na ktorú platí ta istá kartička ako do metra. Jedna cesta stojí cca 3 doláre. Skvelé je, že úžasný výhľad si užijete aj v noci, kedže jazdí až do 1 a.m. Možete sa tak tešiť na epic výhľad na Manhattan skyline, Queensboro most a miesto kde sa natáčal Spider-Man.

ny hidden places injoy agency

Red Hook Grain Elevator

Kontroverzná industriálna budova a obrovské výťahy, ktoré svojho času slúžili na spracovanie obilia. Taktiež mal tento gigant pomáhať kanálizačnému systému NY, no jeho prevádzka nedopadla šťastne a po 22 rokoch ju štát uzavrel. Red Hook dnes lokálni nazývajú aj Asfaltová pláž. Mnoho rodín si hore robí grilovačky, barbekjús a užívajú si summer vibes a výhľad na New York. Tiež je to skvelé miesto na tvorbu netradičných, kreatívnych a instrustrálnych fotografií.

ny hidden places injoy agency

P.S. Špeciálny tip pre všetky nákupné maniačky

Áno v New Yorku si nakúpite skvelé značkové veci za super ceny. Ale vyhnite sa priamo NY a zoberte autobus do veľkého shopping mall Jersey Gardens.  Ale z vlastnej skúsenosti, vyhraďte si na to celý deň.

ny hidden places injoy agency

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto! Poď do toho s nami:

CHCEM ZAŽIŤ LETO V NY


Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím