Ako sa zbaliť na roadtrip do ruksaku?

Čas Vianoc sa nezadržateľne blíži a čo to pre nás väčšinu cestovateľov znamená? Áno, nakúpiť darčeky a kreatívne ich zabaliť. Ale predovšetkým checkovať super letenky za výhodné ceny a nabiť tak rok 2018 novými zážitkami. Čo je však pravidlo jedna skúseného cestovateľa? 

Zbaliť sa SMART na roadtrip do ruksaku.

injoy agency roadtrip

Výber ruksaku a cieľ cesty

Kufor verzus ruksak jednoznačne vyhráva praktickejší ruksak. Stabilnejší, fixuje chrbticu, ľahšie sa s ním beží na autobus na Bali či prechádza vodopády na Srí Lanke. Kolečká kufra na dlaždičkách naozaj počúvať nechceš. Zo skúseností je fajn napríklad čierny The North Face. Optimálne stačí 32 l na dlhší roadtrip. Ak si hipstersky ladený, určite skús Herschel, ktorý presne sedí pod sedadlo ako príručná batožina.

ako-sa-smart-zbalit-2

Byť cibuľou je cool

Čo nás naučili najmä nízkonákladové spoločnosti je, že je výhodné si ťažšie kusy oblečenia obliecť na seba. To v prípade, že letíte do teplej krajiny a o to viac ak letíte do zimnej. To znamená, turistické ťažké boty, rifle, bunda či 2 svetre (dobre, dievčatá, ktoré sa nevedia vzdať svojho obľúbeného môžu aj 3). Netreba zabúdať na vrecká, do ktorých vieš šikovne schovať šatku, rukavice, Kindle, sluchátka a pod. Stále však platí, že menej je viac a čo je viac cool ako si radšej priniesť domov nejaký nový sveter zo sveta.

Nauč sa minimalizmu

Tak ako sa snažíme šetriť baliaci papier na darčeky, tak je smart využiť a šetriť miesto aj v tvojom ruksaku. Skvelou vychýtavkou sú tzv. packing cubes, s ktorými si pekne rozdelíš miesto. Samozrejme treba rátať s ťažkou elektronikou, ak máš notebook, nabíjačky či ťažký foťák. Ideálne miesto je umiestniť ho na zadnú stranu ruksaku. Odľahčíš tak nápor na chrbát a vieš ho kedykoľvek podľa potreby vytiahnuť.

work a

Čo si brať

Najdôležitejšie cestovateľské combo – DPM – doklady, peniaze, mobil. Byť v tomto SMART znamená, odfotiť si všetky pasy, poistenia, doklady pre istotu do mobilu. Taktiež si zober vždy 2x kreditku ( ak by ti ju náhodou zablokovali v Indonezií pre podozrivé transakcie, či ukradli). Mobil a jeho ochrana je už na tebe, avšak stále si môžeš zabezpečiť Find my phone pre Android či Find my Iphone pre IOS. Mini “ hack” v podobe USB kľúča, kde si môžeš priebežne ukladať veci a mini lekárničku v podobe leukoplastu či Ibalginu. Iné a lokálne lieky dostaneš v lekárňach po celom svete.

injoy agency traveling roadtrip backpacking

Čo si brať netreba

Veľa ľudí robí najväčšie chyby práve s kozmetikou. Už skusení backpackers vedia, že čím menej tým lepšie. Tiež obmedzenia do lietadla s flaštičkami do 100ml sú všetkým jasné. Šampón, odličovacie mlieko či pasty na cesty kúpiš skoro všade. Taktiež oželiete uterák či fén, ktorý dostanete v 95% ubytovania či už cez Airbnb, Coachsurfing či hostely. Ak máte radi vychytávky, skúste tento rýchloschnúci plavecký uterák Born to Swim.

Veríme, že tieto tipy ako sa smart zbaliť do ruksaku ti pomôžu nenápadne podprahovo aj tento týždeň baliť darčeky 🙂 Ak ich ešte nemáš, nie je nad “darček ktorý trvá” a to zážitok. Preto kupuj letenky, štúdijné pobyty v Kanade či pohľadaj prácu v Austrálií.

 

Injoy Vianoce!Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím