6+1 tipov a rád ako našetriť na svoje vysnívané leto v USA

Hudba na plné, vietor vo vlasoch, partia priateľov a roadtrip po Amerike ako z knihy od Kerouacka. Aj ty si sa toto leto pristihol/-la, ako sleduješ cestovateľské fotky a videá, zatiaľ čo trčíš doma? Ak máš odvahu a odhodlanie nasadnúť do lietadla a zažiť leto svojich snov, ale jediné čo ti chýba sú financie – máme pre teba riešenie. Prinášame ti 7 tipov a rád ako si našetriť na leto v USA!

ako usetrit na cestovanie

1. ANALYZUJ

Najdôležitejším krokom pred tým ako začneš sporiť, je analýza tvojich súčasných mesačných príjmov a výdavkov. Snáď najjednoduchším spôsobom, ako sa vieš jednoducho a rýchlo pozrieť na svoje výdavky je Internet banking. Ak však nemáš k IB prístup, alebo platíš hotovosťou, odporúčame využiť mobilné aplikácie slúžiace na sledovanie výdavkov. Šikovným príkladom je appka Wally, dostupná zadarmo pre Android a iOS. Svoje výdavky si do nej vieš zapisovať a kategorizovať ich. Takto budeš na konci mesiaca vedieť, koľko si minul/a na jedlo, oblečenie, zábavu, či kávičky.

ako usetrit na cestovanie

2. URČI SI CIEĽOVÚ SUMU

Druhý krok, ktorý potrebuješ urobiť, je určiť si sumu, ktorú chceš našetriť. Túto sumu nasledovne vydeľ počtom mesiacov, počas ktorých budeš šetriť a získaš tak finálnu čiastku, ktorú si musíš mesačne odložiť.

ako usetrit na cestovanie injoy

3. ŠKRTAJ, ŠKRTAJ, ŠETRI

A teraz nastáva tá zábavná časť. Už vieš koľko mesačne míňaš a koľko si potrebuješ mesačne odložiť. Snaž sa čo najviac eliminovať nepotrebné výdavky (kávičky, oblečenie, „idem na jedno pivo a miniem 50€“) , koniec koncov, je to len na pár mesiacov. Veríme, že to dáš!

ako usetrit na cestovanie injoy

4. NESTRAVUJ SA V REŠTAURÁCIACH

Najviac peňazí zvyčajne míňame na jedlo a nájom. Spať niekde musíš, takže na nájme neušetríš, ale môžeš ušetriť na jedle! Nie je nič finančne náročnejšie, ako stravovať sa denne v reštauráciách. Snaž sa variť si čo najviac a ver, že tvoja (online) peňaženka zbadá na konci mesiaca pozitívnu zmenu.

ako usetrit na cestovanie

5. BRIGÁDUJ

Ak si v situácii, že si ešte len prišiel na výšku – nájdi si brigádu! Väčšina vysokých škôl má flexibilný rozvrh a pravdepodobne budeš mať aspoň jeden deň v týždni voľný. Plus víkend.

ako usetrit na cestovanie injoy

6. PREDAJ VECI, KTORÉ UŽ NEPOTREBUJEŠ

Super tip najmä pre dievčatá! Ak máš kopec oblečenia, ktoré už nenosíš – skús ho predať! V konečnom dôsledku to bude win-win situácia – niekto sa bude tešiť z lacného second hand oblečenia a ty zarobíš peniaze na tom, čo by si už nevyužila! Skvelo fungujú rôzne FB skupiny ako Bazár pre ženy, či Bazár oblečenia. Chalani, idete do toho aj vy?

ako usetrit na cestovanie

7. VYUŽI INJOY POŽIČKU

Ak ti tvoje financie nebudú ani po týchto opatreniach vychádzať, Injoy má pre teba riešenie! Zaplatíme za teba poplatok vízového sponzora vo výške od 499 – 799USD. Ty nám peniaze (bez akéhokoľvek úroku) vrátiš po skončení programu, keď ich zarobíš v USA. My v Injoy vieme, aké je to byť študentom a veríme, že tvoje budúce leto bude to vysnívané!

CHCEM VEDIEŤ VIAC