Búrame 10 mýtov o programe Work and Travel USA

Snívaš o tom, ako stráviš celé leto na pláži či pri bazéne, spoznáš nových ľudí, spravíš si selfie so Sochou Slobody, preskúmaš národné parky a prejdeš sa po chodníku slávy? “Áno, snívam, ale…” Žiadne ale! V Injoy sme sa rozhodli, že zbúrame všetky mýty o programe Work & Travel, vďaka čomu ti už na ceste za tým najlepším letom v USA nebude naozaj nič brániť!

Ak nemáš čas čítať, čekni ako búrame mýty na našom Youtube channel!

1. Budem stále medzi slovákmi a nenaučím sa po anglicky

Samozrejme, vždy je to na tebe, ktorú cestu si vyberieš – či tú jednoduchšiu v obklopení kamošov zo Slovenska, alebo tú druhú, plnú spoznávania nových ľudí a kultúr. Keď do USA ideš s tým, že sa chceš naučiť jazyk, Američania budú len radi, ak s nimi budeš “hanging out”, vďaka čomu budeš už po chvíli speakovať like a pro!

Work and Travel Injoy agency

2. Nenájdem si second job

Kto hľadá, ten nájde! Keď budeš hľadať v dostatočnom predstihu ešte predtým, ako odletíš, prípadne na začiatku leta pred začatím sezóny, s hľadaním práce nebudeš mať problém!

Lifeguard USA Injoy

3. Vzťah na diaľku mi nevydrží

Máš doma frajera/frajerku, ktorý do USA nechce, prípadne nemôže? Tak to snáď nie je dôvod, aby si to neskúsil ty! Dnešné moderné technológie vám obom umožnia každodennú komunikáciu aj cez oceán a ver tomu, že keď sa po lete vrátiš plný zážitkov domov, budete si ešte vzácnejší!

Work and Travel Injoy agency

4. Plavčíkovať môžu iba chalani

Tak teraz ti prezradíme tajomstvo! Vedel si, že s nami každoročne do USA za plavčíkovaním vycestuje viac dievčat, ako chalanov? Baby, nedajte sa odradiť!

Work and Travel Injoy agency

5. Plavčíkovanie nemá oproti iným jobom žiadne výhody

Keďže ti plavčícka licencia platí až dva roky, skvelé leto pri oceáne či bazéne budeš môcť stráviť aj o rok a ušetriť na tom peniaze. Navyše, kto sa môže pochváliť tým, že sa celé leto opaľuje a ešte mu za to aj platia? Príchod zlého počasia ťa v práci poteší rovnako – máš totiž nárok na platenú pauzu! Navyše, ako plavčík si v Amerike uznávaný a rešpektovaný.

Lifeguard USA Injoy agency

6. Cestovať budem len na konci leta

To môže, ale nemusí byť pravda. Všetko záleží na tvojej lokalite, typu práce a ochote zamestnávateľa. Pokiaľ si v New Jersey alebo na Long Islande, Manhattan máš (z hľadiska amerických pomerov) len kúsok. Z Myrtle Beach si zas môžeš odletieť na víkend do Chicaga a navštíviť Charleston, Washington je cestovanie samo o sebe no a Havaj či Aljaška? Tam budeš tráviť každý day off pod iným vodopádom/kopcom!

Work and Travel USA Injoy

7. Baviť sa budem len počas cestovania

Tak na to zabudni, ty si totiž užiješ celé leto vrátane pracovnej časti! Veď čo je lepšie ako môcť si pred prácou zabehať popri pláži a večer zas vybehnúť na super barbeque party s domácimi? Párty, šport alebo iné hobby, každý si nájde to svoje.

Work and Travel surfing Injoy

8. Všetky úspory miniem na cestovanie a domov si nič neprinesiem

Zas a znova, it’s up to you! Keď to namiesto predražených turistických reštík namieriš do Central parku a usporiadaš tam parádny piknik z vlastných zásob, namiesto drahých hotelov si bookneš ubytko cez Couchsurfing alebo Airbnb… vtedy nielen ušetríš, ale aj zažiješ to pravé cestovateľské dobrodružstvo!

Work and Travel USA Saving

9. Ak chcem robiť plavčíka, musím byť profi plavec

Nemusíš! Stačí, ak odplávaš 300 metrov, vytiahneš tehlu z dna bazéna a vydržíš 2 minúty šliapať vodu. To zvládne každý priemerný človek, ktorý vie plávať. Ak je voda tvoj obľúbený živel, sme si istí, že s tým nebudeš mať problém. Vyskúšať si to môžeš prísť na náš plavčícky prekurz, vďaka ktorému ťa na testoch nič nezaskočí!

Lifeguard USA swimming

10. Ak chcem robiť plavčíka, nemôžem nosiť okuliare

Jednoduchým a pohodlným riešením sú kontaktné šošovky. Odporúčame tie jednodenné, s ktorými sa môžeš potápať úplne bez obáv. Tak čo, ideš do toho s nami? Vyber si svoju vysnívanú destináciu ešte dnes!

Lifeguard and glasses Injoy
CHCEM ÍSŤ NA WAT